Aydın Çocuk Sağlığı ve Alerji-Astım Kliniği

COVID-19 salgını nedeniyle Aydın Çocuk Sağlığı ve Alerji-Astım Kliniğimizde aşağıdaki önlemleri alarak hasta bakmaya devam etmekteyiz.

  1. Randevu aşamasında hastalar öncelikle ateş, öksürük, boğaz ağrısı gibi solunum yolu enfeksiyonu şikayetleri açısından sorgulanmakta, şikayeti olan hastalar farklı bir zaman dilimi içinde kliniğimize kabul edilmektedir.
  2. Aynı anda birden fazla hastanın karşılaşmasını önlemek için randevu saatleri her hasta için 45 dakika olarak ayarlanmıştır.
  3. Hastalarımızın yanında refakatçi olarak en fazla 2 kişi (anne-baba veya diğer ebeveyn) kabul edilmektedir.
  4. Bütün hasta ve hasta yakınlarının maske takması gerekmektedir.
  5. Bekleme alanlarında sosyal mesafeye dikkat edilerek oturulması sağlanmaktadır.
  6. Muayenehanede üst düzey hijyen tedbirleri alınmıştır. Her gün günlük olarak yüzeyler ve bütün kapı kolları antiseptik temizleyiciler ile temizlenmektedir.
  7. Banko ve ortak kullanım alanında hastalarımız için dezenfektan bulunmaktadır.
  8. Muayene ve tetkik cihazları olan SFT (solunum fonksiyon testi) ağızlığı, burun klempi (mandal), nebülizasyon amaçlı kullanılan ağızlıklar-maskeler, oksijen vermek için kullanılan kanül-maskeler ve alerji deri testlerinde kullanılan aplikatörler, yama testi materyalleri her hasta için özel olarak açılmakta olup, tek kullanımlıktır.

Aldığımız önlemler sizlerin sağlığı içindir. Salgının kontrol altına alınması ve daha fazla yayılmaması için herkes tarafından bu dönemde kurallara uyulması son derece önemlidir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutalak doktorunuza başvurunuz.